Недержавна наукова установа Інститут екології (ІНЕКО)

Контактна інформація


   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |
Мальцев Володимир Інокентійович
а/с 79,
м. Київ, 01025
Тел.: (044) 5460073
Факс: (044) 5460073
E-mail: maltsev@fm.com.ua
Керівник організації
Мальцев Володимир Інокентійович

Інститут екології (ІНЕКО) заснований Національним екологічним центром України у 1993 р.

Місія

Планування і здійснення наукових досліджень в галузі екології та охорони довкілля розробка підходів до розв’язання екологічних проблем в Україні, планування та здійснення природоохоронної діяльності, екологічна освіта та інформування.

Головна мета

Головною метою діяльності організації є об’єднання вчених і залучення активної частини суспільства до розв’язання фундаментальних і прикладних проблем екології та забезпечення громадянам можливості безпосередньої участі у реалізації заходів з охорони і відтворення здорового довкілля та сприяння сталому розвитку українського суспільства.

Головні напрямки діяльності

  • науково-дослідна;
  • науково-практична, включаючи впровадження наукових розробок;
  • наукова підтримка діяльності громадських екологічних організацій і рухів;
  • екологічна освіта;
  • видавнича діяльність: видання спеціальної наукової і навчально-методичної літератури з екології, охорони довкілля та проблем сталого розвитку;
  • створення кіно- і телефільмів екологічного та природоохоронного спрямування.

Досвід діяльності організації зі збереження малих річок

1995-96 рр. - розробка програми науково обґрунтованих заходів з відновлення оптимальних
умов у долині річки Згар (притока Південного Бугу).

1995-97 рр. - участь в проекті "Підвищення громадської поінформованості й активності у вирішенні екологічних проблем басейну Дніпра", в рамках якого виконувалося 8 підпроектів, в яких брали участь 7 громадських організацій з різних регіонів України.

1996-97 рр. - розробка Плану дій зі збереження р. Стугни.

1999-2000 рр. – участь у розробці Програми діяльності Української річкової мережі.

1999-2000 р. – впровадження проекту "Долина річки Роставиці – класичний ландшафт життя українського етносу багатьох століть", головна мета якого – збір і поширення серед населення інформації про річку та ініціація створення кількох громадських груп для її захисту. Також підготовлений відеофільм "Стежками-дорогами вздовж Роставиці”.

2003 р. – підготовка і проведення тренінг-курсу для представників організацій – членів Української річкової мережі “Участь громадськості у збереженні малих річок” (за підтримки Чорноморської програми Ветландс Інтернешнл).

У 2003 р. в рамках Програми малих грантів "Збережи свою річку", що проводилася Чорноморською програмою Ветландс Інтернешнл, підтримано проект "Складання переліку потенційних Рамсарських угідь Середнього і Нижнього Дніпра".

Публікації

 Серія: Природа рідного краю
  

Карпова Г.О., Титар В.М., Мальцев В.І., Таращук С.В., Горіап Н.С., Дяченко Т.М. Природа Придунайського регіону України. Посібник для учителів загальноосвітніх шкіл. - Київ: Інститут екології (ІНЕКО), 1996. – 148 с. (І видання); Київ, 1998. – 172 с. (ІІ видання).

 

Посібник підготовлено і видано на допомогу вчителям для організації позакласної роботи з регіональних проблем охорони довкілля. У ньому розглядаються особливості унікального природного комплексу Придунайського регіону України, описуються природні ландшафти і вплив на них господарської діяльності, подаються відомості про тваринний і рослинний світ, висвітлюються питання охорони навколишнього середовища на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Мальцев В.І., Чопик В.І., Ковальчук А.А., Карпова Г.О., Зуб Л.М., Луговой О.Є., Кричфалушій В.В. Природа Карпатського регіону України. Посібник для вчителів загальноосвітніх шкіл. — Київ: Інститут екології (ІНЕКО), 1999. – 200 с.

 

Посібник підготовлено і видано на допомогу вчителям для організації позакласної роботи з регіональних проблем охорони довкілля. У ньому розглядаються особливості унікального природного комплексу Карпатського регіону України, описуються природні ландшафти і вплив на них господарської діяльності, подаються відомості про тваринний і рослинний світ, висвітлюються питання охорони навколишнього середовища на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Карпова Г.А., Мальцев В.И., Лопарев С.А., Ермоленко В.М., Балашев Л.С., Зуб Л.Н., Загороднюк И.В., Цвелых А.Н. Природа Приднепровского Полесья. Пособие для учителей общеобразовательных школ. — Киев: Институт экологии (ИНЭКО) НЭЦУ, 2002. — 204 с.

 

Посібник підготовлено і видано на допомогу вчителям в організації позакласної роботи з регіональних проблем охорони довкілля. У ньому розглядаються особливості унікального природного комплексу Придніпровського Полісся (Україна, Росія, Білорусь), описуються природні ландшафти і вплив на них господарської діяльності, подаються відомості про тваринний і рослинний світ, висвітлюються питання охорони навколишнього середовища на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Твоя Червона книга. Рослинний і тваринний світ Придунайського регіону України. - Київ: Інститут екології (ІНЕКО), 1996. – 16 с. (І видання); Київ, 1998. – 16 с. (ІІ видання) (у форматі pdf, розмір 981 Кб)

 

Книжка-розмальовка призначена для позакласної роботи в молодших класах шкіл Придунайського регіону України. В книжці наведено малюнки рідкісних видів рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, а також тих, що є типовими для цієї місцевості.

Твоя Червона книга. Рослинний і тваринний світ Карпатського регіону України. – Київ: Інститут екології (ІНЕКО), 1999. – 16 с.

 

Книжка-розмальовка призначена для позакласної роботи в молодших класах шкіл Карпатського регіону України. В ній наведено малюнки рідкісних видів рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, а також тих, що є типовими для цієї місцевості.

Твоя Красная книга. Растительный и животный мир Азово-Черноморского региона Украины. - Киев, Институт экологии (ИНЭКО), 2000. – 20 с.
 

Книжка-розмальовка призначена для позакласної роботи в молодших класах шкіл Азово-Чорноморського регіону України. В книжці наведено малюнки рідкісних видів рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, а також тих, що є типовими для цієї місцевості.

Твоя Красная книга. Растительный и животный мир Приднепровского Полесья. – Киев: Институт экологии (ИНЭКО), 2002. — 16 с.
 

Книжка-розмальовка призначена для позакласної роботи в молодших класах шкіл Придніпровського Полісся (Україна, Росія, Білорусь). В ній наведено малюнки рідкісних видів рослин і тварин, що занесені до Червоної книги України, а також тих, що є типовими для цієї місцевості.

Інші видання

Досліджуємо малі річки. - Київ, 1996. - 72 с. 

 

Книжка адресована всім, хто хоче докласти зусиль до захисту річок. Вміщує методики збору польової інформації про річки, організації екскурсій і експедицій, способи залучення місцевого населення і взаємодії з місцевими органами влади.

Річка Стугна. Сучасний стан. Перспективи на майбутнє. – Київ: Інститут екології (ІНЕКО), Комітет захисту Стугни, 1997. - 52 с. (у форматі pdf, розмір 849 Кб)

 

Видання вмішує відомості з екології екосистем Стугни, її річкової долини, історичної спадщини, а також проект Плану дій захисту річки. Розглядаються особливості природи Пристугнинського краю і вплив на неї господарської діяльності людини, висвітлюються питання охорони малих річок. Видання розраховане на працівників місцевих владних установ (зокрема, природоохоронних), учителів, активістів "зелених" рухів.

Хімко Р.В., Мережко О.І., Бабко Р.В. Малі річки. Дослідження, охорона, відновлення. – Київ: Інститут екології, 2003. – 378 с.

 

У науково-популярній монографії наведено відомості про структуру та функціонування річкових систем, фактори формування якості води в річках, проаналізовано стан річок басейну Дніпра, надано різноплановий матеріал з методів дослідження річок, оцінки стану і моніторингу їхніх екосистем.

Книжка буде сприяти формуванню сучасних уявлень про життя річок, їх проблеми і можливі шляхи діяльності та комплекси заходів щодо охорони і відновлення річок.

Видання розраховане на працівників природоохоронних служб, вчителів шкіл, старшокласників, студентів та активістів природоохоронного руху.

 

 
© 2005 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru