Екологічно-гуманітарне об'єднання «Зелений світ»

Контактна інформація


   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |
Голова: Степаненко Олександр Михайлович
а/с 12, м. Чортків,
Тернопільська обл., 48500
Тел.: (03552) 2-18-43
E-mail: gr.world@gmail.com
os_personal@mail.ru
www: http://www.greenworld.org.ua
Голова організації
Олександр Степаненко

Головна мета

Головною метою діяльності організації є збереження та відтворення здорового природного середовища, біологічного та ландшафтного різноманіття, як необхідних умов повноцінного життя Людини, поширення ідей гуманізму та принципів екологічного світогляду, формування нових соціально-економічних відносин на основі сучасних уявлень про громадянське суспільство та сталий розвиток.

Головні цілі діяльності

 • вивчення, збереження та відтворення природної спадщини;
 • покращення екологічної ситуації;
 • поширення екологічної, історико-культурної та правової інформації;
 • моніторинг та захист екологічних прав в органах державної влади, місцевого самоврядування та в суді;
 • виховання екологічної та правової свідомості;
 • пропагування принципів цілісної гуманістичної етики;
 • сприяння впровадженню принципів сталого розвитку;
 • сприяння становленню в Україні правової держави та громадянського суспільства

Головні напрямки діяльності

 • проведення  інформаційних, виховних, просвітницьких та дослідницьких заходів (лекцій, бесід, семінарів, тренінгів, виставок, презентацій, експедицій, інформаційних турів, прес-конференцій, створення інформаційних ресурсів у мережі Інтернет і т.ін.);
 • участь у практичних акціях із збереження природної та історико-культурної спадщини;
 • використання правових методів громадянської ініціативи у вирішенні екологічних та гуманітарних проблем (участь у проведенні громадських слухань та відкритих засідань органів влади, екологічна експертиза, інформаційні запити, звернення, пропозиції, моніторинг дій органів влади, зокрема – щодо дотримання прав людини, участь  у  розробці програм та проектів  рішень, виступи у пресі і т.ін.).
 • реалізація права доступу до правосуддя;
 • видавнича некомерційна діяльність.
“Green World” може використовувати  інші  методи діяльності, не заборонені Конституцією, законами України та міжнародними правовими актами.

Досвід діяльності організації зі збереження малих річок

У 2009 році ЕГО «Зелений Світ» виконується проект «Реалізація права громадської участі у створенні Національного природного парку «Дністровський каньйон», в рамках якого ініційовано всеукраїнську громадянську кампанію „Дністровська екологічна хвиля”.

Протягом липня – жовтня 2008 року ЕГО «Зелений Світ»:

 • організовано моніторинговий тур Дністром на відрізку с. Нижнів (Івано-Франківська область – Устечко (Тернопільська обл.) з метою наочного ознайомлення з наслідками катастрофічного паводку на Дністрі 23 – 28 липня та ходом їхнього подолання;
 • організовано серію виїздів до постраждалих населених пунктів Монастирського, Бучацького, Заліщицького районів Тернопільської області, Косівського, Тлумацького, Снятинського та Галицького районів Івано-Франківської області;
 • розроблено проект Позиції Робочої групи неурядових організацій з питань зміни клімату (РГ НУО ПЗК) «Нехтування принципами сталого розвитку зумовило катастрофічні наслідки липневого паводку 2008 року» та відкрите Звернення до вищих посадових осіб держави «Боротьби з наслідками стихії недостатньо, на часі – подолання її першопричин!» (тексти Позиції РГ та Звернення розміщено на сайті РГ).
 • підготовлено низку публікацій для місцевих та центральних ЗМІ, а також інформаційних повідомлень для сайтів партнерських організацій (наприклад, сайт «Майдан», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Робочої групи неурядових організацій з питань зміни клімату) з питань причин та наслідків липневого паводку;
 • 16 жовтня в інформаційній агенції «Укрінформ» спільно з Національним екоцентром України проведено прес-конференцію, на якій представлено вищезгадану Позицію РГ;
 • до органів державної влади спрямовано низку запитів та звернень з питань дотримання прав постраждалих від паводку громадян.

2006 – 2008 р., подання до держуправління охорони навколишнього природного середовищя України 10 пропозицій щодо заповідання ландшафтів річкових долин р. Серет та його притоків.

Протягом 2003 – 2008 років ЕГО «Зелений Світ» підтримувало кампанії солідарних дій українських НДО на захист заповідних територій: регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Гранітно-степове Побужжя», Дунайського біосферного заповідника, національного природного парку (НПП) «Гуцульщина» та ін.

2005 р., ЕГО «Зелений Світ» виконано проект «Місцевий екологічний план – бачення громадою свого майбутнього», орієнтований на збереження природних ландшафтів р. Серет та вирішення проблем водокористування у м. Чорткові (за підтримки ІСАР «Єднання» в рамках програми «Мережа громадянської дії в Україні»).

У 2003 р. в рамках Програми малих грантів "Збережи свою річку", що проводилася Чорноморською програмою Ветландс Інтернешнл, підтримано проект "Річко, живи!".

У 1998-2000 рр. організація проводила озеленення прибережних смуг водойм та власноручно ліквідувала стихійні сміттєзвалища на берегах.

У 1998-2000 рр. організація виступила з пропозицією створення регіонального ландшафтного парку на берегах р. Серет та його допливів (р. Віла, р. Млинка, р. Черкаска, р. Серет, р. Млинка, р. Біла) з метою збереження та відтворення цінних типових природних ландшафтів Подільського Придністров'я, контролю за дотриманням режиму природоохоронних зон, організації на захищених територіях екологічно-м'яких форм господарської діяльності, зокрема, екотуризму. Первинне обґрунтування доцільності створення парку, розроблене "ЕГО ЗС", виносилося на розгляд сесії Чортківської районної Ради та відділу заповідних територій управління екобезпеки у Тернопільській області, де отримало схвалення. В контексті реалізації даного проекту організація провела цикл пошукових експедицій по рр. Серет, Млинка, Біла із залученням до них учнів та студентів міста, а також організувала тематичний семінар на базі Чортківського медичного училища. У місцевій пресі було опубліковано цикл статей "Ландшафтний парк на берегах Серету: бути чи не бути?" Також були заповнені форми обстеження річки, розроблені Національним екологічним центром України та УЕА "Зелений світ".

У червні 1998 р. організація проводила громадську екологічну експертизу технологічного об’єкту (АЗС та стоянка автомобілів) з метою зупинки його діяльності та недопущення добудови згідно із розробленим новим проектом, що передбачав будівництво АЗС у м. Чортків біля р. Серет. Це питання виносилася на сесію міської ради. Були підготовлені звернення до прокуратури Чортківського району, до Управління екобезпеки, обласної санітарно-епідеміологічна станції. У 1999-2000 рр. справа розглядалася у Тернопільському арбітражному суді. В результаті дозвіл на добудову АЗС було відкликано усіма службами.

 

 
© 2009 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru