Громадське дитяче об‘єднання «Юнісфера»

Контактна інформація


   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |
Семенова Ніна Олександрівна
вул. Чкалова, 27/10, 
м. Боярка, Київська обл., 08154 
Тел.: (04498) 46806
(04498) 40700
E-mail: unisphere@ukrpost.net
Фотоархів

Головна мета

Головною метою діяльності організації є розвиток духовних, наукових, творчих здібностей учнів, сприяння захисту їх прав і свобод.

Головні напрямки діяльності

 • створення і реалізація програм, спрямованих на професійну орієнтацію молоді, залучення її до суспільно-корисної діяльності, охорони природного довкілля, сприяння створенню умов для повноцінного дозвілля;
 • організація і проведення конференцій, зустрічей, семінарів, конкурсів, зльотів, наукових шкіл, таборів, виставок;
 • створення банку даних про позашкільну освіту;
 • створення власного друкованого органу та здійснення видавничої діяльності.

Досвід діяльності організації зі збереження малих річок

28 жовтня 2000 р. була проведена акція по прибиранню заплави і русла річки Притварка у лісі. Мала річка Притварка протікає через місто Боярка Києво-Святошинського району Київської області. Учасниками акції були 28 учнів, 2 педагоги, представник міськвиконкому, 8 жителів прибережної зони. Дехто з жителів брав участь у акції, а дехто спостерігав і давав поради. Транспорт від Києво-Святошинського районного комунгоспу два дні вивозив сміття. Так ліквідували сміттєзвалища у заплаві річки. Прибрали русло і береги. Проте, через рік русло і береги були знову засмічені.

20 жовтня 2002 р. була проведена акція “Чиста Україна – чиста Земля”, метою якої було прибирання русла річки, берегів, річкової долини від сміття, а також демонстрація жителям прикладу бережного ставлення до водойм, щоб ініціювати їхню екологічну свідомість. В акції брали участь близько 60 осіб (дорослі і діти). Були прибрані береги річки і ставків уздовж усієї річкової системи, що в межах міста. Утім, люди весь день прочекали обіцяний владою транспорт для вивезення сміття, якого не було ні в той день, ні в інші.

Протягом березня і квітня 2003 р. організація брала участь у загальноміському (м. Боярка) місячнику екології, сконцентрувавши свою діяльність на прибиранні русла річки, берегів, річкової долини від сміття. В акції брали участь близько 80 осіб (дорослі і діти). Важливо було показати жителям приклад бережного ставлення до водойм та ініціювати їхню екологічну свідомість. Багато жителів виходили прибирати береги водойм за власною ініціативою, не чекаючи запрошення. Завдяки наполегливості екологічних патрулів та місцевих депутатів було вивезено сміття з трьох великих сміттєзвалищ.

У червні 2003 р. організація проводила соціологічне опитування “Чи готові жителі Боярки взяти участь в екологічному відроджені річкової системи Приварки?”, щоб з’ясувати ставлення жителів до кризової екологічної ситуації та визначити хто (або що) може врятувати річку і ставки. 12 запитань надрукували у власному виданні “Юнісфери” “Екологічний патруль”. Відповіді збирали у жителів під час рейдів загонів “Екологічний патруль”. 14 волонтерів опитали 124 респондента. Було з'ясовано, що:

 • 90% опитаних незадоволені екологічною ситуацією, яка склалася навколо річки; 
 • 88% вважають, що найкраще водойми використовувати для відпочинку і здорового дозвілля населення, оскільки вони є ландшафтною окрасою міста; 
 • жителі готові поступитися власними зручностями заради екологічного відновлення водойм:
  • 47% згодні не влаштовувати сміттєзвалища;
  • 39% можуть перекрити каналізаційні стоки до річки;
  • 26% готові перенести туалети за санітарну зону;
  • тільки 18% згодні перенести огорожу для встановлення ПЗС;
 • 40% респондентів вважають, що врятувати річку можуть жителі разом з місцевою владою;
 • 21% мають думку, що порятунок річки цілком залежить від місцевих жителів;
 • 38% покладаються лише на владу;
 • 1% вважає, що найкраще ставки здати в оренду.

У червні-вересні 2003 р. 5 загонів “екологічний патруль” (48 учнів та 5 вчителів) проводили обстеження екологічного стану річкової системи Притварки з метою з’ясування реального екологічного стану усієї річкової системи та виявлення причин і джерел негативного впливу на річку і ставки. Загони “екологічних патрулів” пройшли рейдами вздовж усієї річки, досліджуючи природне середовище річкової системи та вплив на нього антропогенних факторів. Внаслідок цього було виявлено, описано і нанесено на карту такі екологічні негаразди:

 • відсутність природоохоронних захисних смуг (ПЗС);
 • відсутність охоронної зони біля витоків річки;
 • наявність численних несанкціонованих сміттєзвалищ в заплаві річки та на берегах ставків;
 • будівництво незапроектованих гребель, внаслідок чого утворилися численні ставки і ставочки, що майже згубило річку;
 • знищення цілого лісового масиву з правого берега Йосипового ставка, внаслідок чого ставок пересихає;
 • масове скидання каналізаційних стоків з приватних будинків та незнезаражених (частково) стоків Київського обласного протитуберкульозного диспансеру;
 • розташування туалетів приватних садиб на городах або майже над самою водою.

Але має місце й позитивна діяльність: люди шляхом самоорганізації облаштували та оформили у національному стилі джерело в лісі, з якого багато хто з жителів бере питну воду.

20 жовтня 2003 р. в черговий раз в м. Боярка була проведена акція “Чиста Україна – чиста Земля”. Цього разу учасники акції - 5 жителів прибережної зони та 18 учнів - прибирали береги ставків Старобоярський, Київський та Залізничний. Вивіз сміття було добре організовано. Після закінчення робіт місцева влада організувала для дітей свято.

У 2003 р. в рамках Програми малих грантів "Збережи свою річку", що проводилася Чорноморською програмою Ветландс Інтернешнл, підтримано проект "Співпраця з місцевою владою та громадою міста для екологічного відродження річкової системи Притварки".

Публікації

Шляхи до екологічної свідомості населення. Підсумки виконання проекту “Формування екологічної свідомості жителів Боярки за участі їх у екологічному оздоровлення річкової системи Притварки”. – Боярка, 2003. – 20 с.

Брошура містить інформацію про інформаційно-освітній проект, який “Юнісфера” реалізувала у 2002-2003 роках. Проект мав на меті сприяти екологічній освіті, формуванню екологічної свідомості жителів міста Боярка, а також охороні прибережної зони річкової системи Притварки. Завдання проекту – забезпечити поінформованість населення про причини і джерела негативного впливу на річкову систему, об'єднати людей для вирішення екологічних проблем річки. Проект виконувався в рамках міжнародної Програми ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра і був підтриманий грантом Центру дослідження міжнародного розвитку (IDRC), Оттава, Канада.

 

 
© 2005 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru