Українська
English

Українська річкова мережа >>>

   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

 

Документи:


Тренінг-курс для членів Української річкової мережі

12-18 липня 2004 р., Київ
 

12-18 липня 2004 р. у Києві на лівому березі Дніпра (парк "Дружба народів") пройшов тренінг-курс для представників громадських організацій "Участь громадськості у збереженні малих річок", організований Чорноморською програмою "Ветландс Інтернешнл" та Інститутом екології (ІНЕКО) Національного екологічного центру України.

В тренінг-курсі взяли участь 25 слухачів (24 представники громадських екологічних організацій - членів Української річкової мережі - і представник Державної служби заповідної справи) і 14 лекторів з різних громадських організацій (2 слухачі з Тернопільської та Львівської областей прочитали лекції з досвіду роботи своїх організацій). В програмі тренінг-курсу були лекційні і практичні заняття за такими головними темами:

 1. Основи функціонування річкових систем.
 2. Сучасний стан малих річок України.
 3. Живий світ малих річок. Види-індикатори стану малих річок.
 4. Формування та впровадження місцевих екологічних планів дій (МЕПД).
 5. Організація польових досліджень, методи, підготовка звітних документів.
 6. Техніка фотозйомки природних об'єктів.
 7. Комплекс заходів з охорони та оздоровлення річки.
 8. Регіональні особливості використання малих річок.
 9. Законодавчі засади збереження та відновлення малих річок і участі громадськості у прийнятті рішень, що мають вплив на довкілля.
 10. Громадський моніторинг стану річок та їх долин.
 11. Базові поняття охорони довкілля: міфи і реальність.
 12. Методи впливу громадськості на прийняття екологічно важливих рішень. Досвід діяльності українських та міжнародних НУО, міжнародні ініціативи.
 13. Взаємодія НУО з органами місцевої влади: планування спільної діяльності.
 14. Робота із засобами масової інформації.
 15. Підготовка та виконання проектів. Пошук грошей. Підготовка та подання матеріалів до офіційних органів влади.
 16. Законодавчі засади участі громадськості у проведенні екологічної експертизи.
 17. Екологічна етика та екологічний громадський рух. Етичні аспекти збереження малих річок.
 18. Створення заповідних об`єктів та оцінка стану існуючих.
 19. Екологічна освіта та виховання. Створення екостежок.
 20. Створення веб-сайту організації.

Два дні було присвячено польовим екскурсіям "Досліджуємо малу річку, збираємо матеріали для плану дій" та "Річка у природному стані, різні типи використання малих річок", а також екологічним іграм. Польова практика проходила в басейнах малих річок Київської області: Стугна, Ірпінь, Унава і Сивка. Учасники були розділені на три групи, за кожною з яких було закріплено тренера. Впродовж польової екскурсії кожна група збирала інформацію про стан певної ділянки малої річки Стугна. Надалі групи працювали над розробкою планів дій для досліджених ділянок річки. В останній день тренінгу відбулася презентація планів дій, розроблених учасниками.

Тренінг-курс за вищезазначеною тематикою проводився в Україні вдруге. Його було розроблено на основі власної методики, доопрацьовано з урахуванням власного досвіду організаторів курсу і пристосовано до потреб екологічних громадських організацій, зацікавлених у збереженні та відновленні малих річок. Важливою складовою тренінг-курсу була культурна програма, яка включала рольові ігри, конкурси, імпровізації, пісні. Спеціально до тренінг-курсу члени благодійного фонду "Еко-милосердя" (м. Соснівка, Львівська обл.) написали славень Української річкової мережі

На думку учасників тренінг-курс було проведено на високому рівні. Цей курс був інтенсивним, інформаційно-наповненим і корисним. Галина Проців з Бережанського районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги (м. Бережани, Тернопільська обл.) написала: "Тренінг-курс УРМ - це не просто навчання, це навчання за новітніми освітніми технологіями. Я не знаю, чи можна і чи треба його якимось чином ще покращувати, треба проводити його щорічно в такому ж ключі. І це буде великий успіх Української річкової мережі". 
 

 

© 2005 Українська річкова мережа

 
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru