Українська
English

Українська річкова мережа >>>

   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

 

Семінар-презентація програми малих грантів “Збережи свою річку”

 

 

30 вересня – 1 жовтня 2004 р. в Києві відбулася презентація проектів програми малих грантів "Збережи свою річку" організована Чорноморською програмою Ветландс Інтернешнл. 

У семінарі-презентації взяли участь 51 представник громадських природоохоронних організацій – членів Української річкової мережі і Громадської ради при Мінприроди України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної служби заповідної справи, Державного комітету України по водному господарству, Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерланди, Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Програми ПРООН-ГЕФ екологічного оздоровлення басейну Дніпра, Британської Ради. 

Програма малих грантів "Збережи свою річку" впроваджувалася у 2003-2004 рр. за підтримки Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерланди. Гранти були надані зареєстрованим громадським організаціям – членам Української річкової мережі (всеукраїнської асоціації громадських природоохоронних організацій, що займаються збереженням та відновленням річок). Обсяг гранту не перевищував 25 000 гривень. Максимально можливу суму отримали тільки якісні та добре обґрунтовані проекти. Всього було підтримано 28 проектних пропозицій.

На семінарі були представленні проекти Чорноморської програми "Ветландс Інтернешнл", спрямовані на підтримку громадських організацій України, які займаються збереженням малих річок, а також Українська річкова мережа і її Web-сайт, компакт-диск "Малі річки України: участь громадськості у їх збереженні та збалансованому використанні" і тренінг-курс "Участь громадськості у збереженні малих річок". Кожен керівник проекту, виконаного в рамках програми малих грантів, підготував Power Point презентацію по результатах проекту і розповів про виконану роботу.

Учасники семінару обговорили представлені проекти. Зокрема, вони відзначили, що програма малих грантів дала вагомі практичні результати, сприяла консолідації екологічної спільноти і зростанню активності широких верств населення у діяльності зі збереження річок, дала можливість реалізувати нові ідеї у сфері природокористування. Відзначалося, що найбільш успішно в програмі малих грантів були реалізовані такі напрямки: практичні природоохоронні заходи на річках, залучення дітей та юнацтва до діяльності зі збереження річок, просвітницька робота з населенням, видання та розповсюдження інформаційних матеріалів, співпраця з місцевими органами влади. Програма малих грантів "Збережи свою річку" сприяла зростанню можливостей громадських організацій здійснювати діяльність, спрямовану на збереження і відновлення річок, а також налагодженню партнерських стосунків між громадськими організаціями і органами державної влади, підвищенню ролі громадянського суспільства у вирішенні екологічних проблем.

Учасники семінару-презентації визнали, що програми малих грантів зі збереження річок необхідно обов'язково продовжувати. Діяльність щодо участі громадськості у збереженні річок слід продовжувати за такими напрямками: підвищення значення громадського моніторингу стану річок і його впливу на прийняття рішень органами місцевого самоврядування, просвітницька діяльність для різних вікових груп населення, організація і проведення широких громадських кампаній, розробка і впровадження місцевих планів екологічних дій щодо управління в межах басейнів малих річок, підготовка наукових обґрунтувань для створення (оголошення) об'єктів і територій природно-заповідного фонду.

Учасники також відзначили, що семінар-презентацію проведено на високому організаційному і професіональному рівні. Безумовною прикрасою семінару стала вистава "Пригоди краплинки", яку презентував дитячий екологічний театр громадського дитячого об'єднання "Юнісфера" з міста Боярка Київської області.

Детальну інформацію про програму малих грантів "Збережи свою річку" можна знайти на Web-сайті Української річкової мережі http://www.uarivers.net/activities/programm.htm

 

© 2005 Українська річкова мережа

 
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru