Українська
English

Українська річкова мережа >>>

   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

 

У напрямі до комплексного поєднання збереження водно-болотного різноманіття, водного управління та сільського господарства в Україні. Пілотний проект в басейні річки Південний Буг

  
Тривалість проекту: 3 роки (2008-2010 рр.)

Виконавець: Чорноморська програма Ветландс Інтернешнл

Фінансова підтримка: Міністерство сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерланди та Міністерство закордонних справ Королівства Нідерланди (фонд BBI-MATRA)

Партнери:
 • Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та його управління в 7 областях, що знаходяться в басейні Південного Бугу;
 • Державний комітет України по водному господарству;
 • Басейнове управління водними ресурсами річки Південний Буг;
 • Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України;
 • Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України;
 • члени Української річкової мережі.

Обґрунтування: Водно-болотні угіддя України є важливими середовищами перебування європейських рослин і тварин. Вони формують головні елементи екологічної мережі України. Разом з тим, водно-болотні угіддя та їхнє біорізноманіття, включаючи міграційних птахів, деградують через незбалансоване управління водним ресурсами та сільгоспугіддями. Недостатність інформації про водно-болотні угіддя та екологічні мережі робить свій значний внесок у ці процеси. Ситуація ускладнюється низьким рівнем поінформованості громадянського суспільства про ці проблеми та відповідно його слабким залученням до процесів планування та формування політики. Залучення громадянського суспільства могло б покращити ситуацію. Тим не менше, водна та екологічна політика в Україні розвиваються у напрямі більш інтегрованих підходів до управління водними та земельними ресурсами, що дає можливість включати питання збереження біорізноманіття у планування та домагатися відповідних змін у практичній діяльності. Через пілотний проект у басейні річки Південний Буг та узагальнення й розповсюдження уроків, які будуть отримані, проект прагнутиме реалізувати можливість забезпечити основу для інтеграції питань збереження біорізноманіття водно-болотних угідь в процеси планування.

Мета проекту: Розробити засади інтегрування збереження водно-болотного різноманіття у водогосподарчу політику в Україні, що ґрунтуватиметься на розвитку екологічної мережі та залученні громадянського суспільства до пілотного проекту в басейні річки Південний Буг.

Проектні завдання і заходи:

Завдання A: Розробити такий підхід, який забезпечуватиме врахування питань збереження водно-болотного різноманіття в інтегрованому управлінні річковими басейнами, який буде підтриманий місцевими органами влади, басейновим управлінням та громадськими організаціями.
Заходи:
 • A1. Підготувати основу для розробки Стратегічного плану дій для басейну р. Південний Буг, зокрема використовуючи проведення консультаційних регіональних робочих зустрічей в 4-х областях.
 • A2. Розробити Стратегічний план дій для басейну р. Південний Буг, який поєднуватиме розвиток екомережі, врахування питань збереження біорізноманіття у сільському господарстві та інтегроване управління річковим басейном.
 • A3. Провести басейнову конференцію для регіональних (обласних) органів влади, науковців, громадських організацій, фермерів, фахівців з управління водними, земельними і природними ресурсами, засобів масової інформації.
 • A4. Розробити методичні рекомендації для органів влади національного, регіонального і місцевого рівня, які займаються управлінням водними ресурсами, сільським господарством та охороною природи.
 • A5. Опублікувати і розповсюдити Стратегічний план дій і методичні рекомендації.

Завдання B: Сприяти створенню екологічної мережі в басейні р. Південний Буг для подальшого планування природоохоронної діяльності та демонстрації цінності цього інструмента для збереження біорізноманіття водно-болотних угідь у процесах планування інтегрованого управління річковим басейном.
Заходи:
 • B1. Провести польові дослідження, щоб підтримати створення екомережі.
 • B2. Розробити індикативну карту екомережі басейну річки Південний Буг.
 • B3. Підготувати наукові обґрунтування принаймні для 8 нових об'єктів ПЗФ.

Завдання C: Підвищити спроможність членів Української річкової мережі (УРМ) брати участь у плануванні інтегрованого управління річковим басейном.
Заходи:
 • C1. Провести дводенний тренінг для членів УРМ щодо участі у розробці Стратегічного плану дій та планування і проведення громадської інформаційно-просвітньої кампанії.
 • C2. Провести робочу зустріч УРМ для обміну досвідом роботи Південно-Бузької басейнової групи.
 • C3. Поширити отримані уроки та результати проекту по басейну Південного Бугу через веб-сайт Української річкової мережі.

Завдання D: Провести громадську інформаційно-просвітню кампанію в басейні Південного Бугу для демонстрації того, як треба інформувати громадянське суспільство та заохочувати й залучати його до розв’язання проблем збереження водно-болотного різноманіття та досягнення позитивних змін як в політиці, так і у практиці господарювання.
Заходи:
 • D1. Провести конкурс дитячих малюнків та нарисів “Ми живемо в басейні Південного Бугу”.
 • D2. Створити пересувну фотовиставку та організувати її демонстрацію принаймні в 20 населених пунктах басейну Південного Бугу.
 • D3. Підготувати і розповсюдити серед населення популярну брошуру про басейн Південного Бугу, а також прес-релізи для місцевих газет для підвищення поінформованості головних цільових груп.
 • D4. Надрукувати і розповсюдити кольоровий екологічний атлас басейну Південного Бугу.
 • D5. Провести одноденні круглі столи на місцевому рівні принаймні у 20 населених пунктах.
 • D6. Підготувати і розповсюдити компакт-диск з результатами проекту.

Цільові групи проекту: Національні, регіональні, басейнові та місцеві зацікавлені сторони; Мінприроди України; менеджери і дослідники водно-болотних угідь; адміністрації об’єктів природно-заповідного фонду; Держводгосп України; Басейнове управління водними ресурсами р. Південний Буг; Мінагропром України; облдержадміністрації; органи місцевої влади; вчителі; члени Української річкової мережі.

Очікувані результати проекту: Стратегічний план дій для басейну р. Південний Буг; методичні рекомендації щодо інтеграції питань збереження водно-болотного різноманіття у водне господарство, використовуючи екологічну мережу, залучення громадянського суспільства та збалансоване ведення сільського господарства; наукові обґрунтування для підтримання створення 8 нових об'єктів ПЗФ в басейні Південного Бугу; індикативна карта екомережі басейну річки Південний Буг; отримані уроки щодо участі громадськості у плануванні інтегрованого управління річковим басейном; пересувна фотовиставка та виставка дитячих малюнків і нарисів; кольоровий екологічний атлас басейну Південного Бугу; компакт-диск з результатами проекту.

Очікувані наслідки проекту: Інноваційний підхід до інтеграції питань збереження водно-болотного різноманіття та залучення громадянського суспільства до управління водними ресурсами, що може бути використаний фахівцями з водного, природного та сільськогосподарсько управління. Підхід, що ґрунтується на створенні екологічної мережі у річковому басейні, який може бути використаний, щоб інтегрувати управління водним ресурсами і природоохоронне планування. Модель залучення громадянського суспільства до управління водними ресурсами, побудована на зростанні рівня обізнаності та залученні до участі. Підсилення здатності громадянського суспільства брати участь у плануванні на рівні річкового басейну. Створення основи для інтеграції збереження водно-болотних угідь і управління водними ресурсами в басейні річки Південний Буг.

 

© 2008 Українська річкова мережа

 
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru