Срібне намисто

Назва організації

Київський еколого-культурний центр
Фотоархів

Керівник проекту


   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

Подобайло Анатолій Віталійович

Контактні дані керівника проекту

Адреса для листування:
вул. Райдужна, буд. 31, кв. 48,
м. Київ, 02218
Тел.: (044) 2521793
E-mail: podob@biocc.univ.kiev.ua

Мета

Забезпечення збереження популяції стерляді в Десні, залучення органів місцевого самоврядування та екологічної громадськості Чернігівщини до захисту водно-болотних угідь басейну Десни.

Завдання

  • здійснення інвентаризації нерестовищ стерляді на р. Десна;
  • підготовка пакету документів для оголошення іхтіологічних заказників на найважливіших нерестовищах;
  • публікація та розповсюдження спецвипуску інформаційного бюлетеня "Збереження біорізноманіття й заповідна справа в Україні", присвяченого питанням збереження водно-болотних угідь Чернігівщини;
  • розповсюдження листівки та комплекту прозірок, присвячених питанням збереження і сталого використання водно-болотних угідь.

Місце впровадження

Чернігівська область

Результати

Проведено інвентаризацію нерестовищ стерляді

Виконавці проекту проаналізували матеріали контрольних ловів Чернігівської облдержрибінспекції за період з 1983 р. та звіти відділу іхтіології Інституту гідробіології за період з 1990 р., а також виявили нерестовища стерляді на р. Десна. Вони присутні в Козелецькому, Чернігівському, Новгород-Сіверському районах Чернігівської області та в Броварському районі Київської області.

 

Проведено іхтіологічні та гідробіологічні дослідження акваторії проектованих заказників

Експедиційною групою КЕКЦ здійснені іхтіологічні та гідробіологічні дослідження нижньої течії Десни. Були визначені конкретні акваторії, де необхідно оголосити іхтіологічні заказники для збереження популяції стерляді: гирло Десни, Урочище "Коса" поблизу с. Літки, урочище "Дубове" біля с. Моровськ та ділянка русла поблизу санаторію "Десна" біля с. Ладинка. При огляді акваторії в районі м. Чернігів виконавці проекту відмовилися від створення тут заказника, оскільки це викличе в майбутньому значні утруднення в розвитку міської інфраструктури. Натомість, запропоновано оголосити охоронною акваторію в районі с. Літки Київської області. Тут в районі нересту стерляді навіть проводилися біотехнічні заходи у вигляді висипки штучних кам'янистих кіс, які розташовані нижче за течією. Чернігівська облдержрибінспекція отримала цільове фінансування від Державного управління екології та природних ресурсів в Чернігівській області на проведення робіт по створенню заказника біля с. Ладинка. Тому виконавці проекту сконцентрували свої зусилля на створенні трьох інших заказникаів.

 

Подано пакети документів на створення 3-х заказників

Були підготовлені наукові обґрунтування і картографічні матеріали для оголошення:

  • іхтіологічного заказника місцевого значення "Кам'яний ріг" в районі с. Моровськ Козелецького району Чернігівської області (площа 35 га);
  • іхтіологічного заказника місцевого значення "Літківський" у місці злиття р. Десна та протоки Любич неподалік від пристані Літки Броварського району Київської області (площа 35 га);
  • загально-зоологічного заказника місцевого значення "Урочище Кільнище" в районі с. Зазим'я Броварського району Київської області (площа 142 га).

Ці документи разом із супроводжувальним листом Державної служби заповідної справи були передані в Київське та Чернігівське обласні управління екоресурсів. Запити щодо оголошення зазначених територій об'єктами природно-заповідного фонду поставлені в чергу на розгляд сесій Моровської, Літківської та Зазим'ївської сільських рад. Після збору їх рішень буде зроблено вихід на райради.

 

Виготовлено і розповсюджено інформаційні матеріали

Виготовлено 2000 листівок "Дамо стерляді шанс вижити", в якій викладено особливості біології стерляді, причини зменшення чисельності популяцій, а також представлено схему розташування існуючих і запроектованих іхтіологічних заказників на р. Десна.

Було видано кольоровий бюлетень "Збереження біорізноманіття й заповідна справа в Україні" в кількості 800 примірників, який містить матеріали щодо концептуальних засад розвитку заповідної справи в Україні, "Положення про порядок оголошення заказників, пам'яток природи та заповідних урочищ", Закон України Про внесення змін до Закону України "Про мисливське господарство та полювання", а також інформацію про громадські акції, заходи, кампанії.

Ці інформаційні матеріали були розіслані разом з "Материалами Первой международной междисциплинарной конференции по дикой природе "Трибуна-10"" та "Кратким курсом экологической этики" за такими категоріями адрес: університети, біологічні факультети педінститутів, обласні управління Мінекології, обласні бібліотеки, Центральна наукова бібліотека, заповідники і сільради вздовж р. Десна.

 

Напрацьовані матеріали

Збереження біорізноманіття й заповідна справа в Україні. Інформаційний бюлетень. - 2004. - № 21. - 24 с. (pdf файл, 7986 Kb)

Бюлетень містить матеріали щодо концептуальних засад розвитку заповідної справи в Україні, "Положення про порядок оголошення заказників, пам'яток природи та заповідних урочищ", Закон України Про внесення змін до Закону України "Про мисливське господарство та полювання", а також інформацію про громадські акції, заходи, кампанії.

 


 

Листівка "Дамо стерляді шанс вижити" (pdf файл, 340 Kb)
Обґрунтування створення іхтіологічного заказника місцевого значення "Кам`яний ріг"
(pdf файл, 88 Kb)
Обґрунтування створення загальнозоологічного заказника місцевого значення "Урочище Кільнище"
(pdf файл, 114 Kb)
Обґрунтування створення іхтіологічного заказника місцевого значення "Літківський" (pdf файл, 85 Kb)

 

 
© 2005 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru