Випуск брошури-порадника "Практичний досвід роботи над відродженням малих річок" та плакату-календаря за результатами реалізованої програми "Відродження малих річок"

Назва організації

Молодіжна громадська екологічна організація "Еко-Гал-Оствінд"

Керівник проекту

Дидич Ігор Дмитрович

Контактні дані керівника проекту

Адреса для листування:
вул. Драгоманова, буд. 10/40,
м. Калуш, Івано-Франківська обл., 77300
Тел.: (03472) 42252
Факс: (03472) 42252
E-mail: ekogal@kl.if.ua

Мета

Підготовка та видання брошури-порадника за практичними результатами проекту (реалізованого в 2001-2002 роках) під назвою "Відродження малих річок" та з урахуванням досвіду організацій – членів УРМ; випуск плакату-календаря, який носитиме попереджувально-інформаційний характер і нагадуватиме про наявні проблеми та відповідальність за забруднення річок.

Завдання

 • видання порадника "Практичний РґРѕСЃРІС–Рґ роботи над відродженням малих річок" щодо захисту малих річок, методів роботи Р· місцевими жителями, співпраці Р· державними структурами та залучення РґРѕ діяльності молодих волонтерів-екологів;
 • видання плакату-календаря "Р—РґРѕСЂРѕРІ'СЏ річки – це Р·РґРѕСЂРѕРІ'СЏ нації" РЅР° 2004-2005 СЂРѕРєРё Р· виписками окремих статей Р’РѕРґРЅРѕРіРѕ кодексу, РІ СЏРєРёС… йдеться РїСЂРѕ відповідальність Р·Р° порушення та малюнок-схема Р· вказаними потенційними забруднювачами.

Місце впровадження

Івано-Франківська область

Результати

З травня 2001 р. по квітень 2002 р. організація "Еко-Гал-Оствінд" виконувала в м. Калуш проект "Відродження малих річок", який був підтриманий посольством Королівства Нідерланди. За результатами проведених робіт видано брошури-порадника "Практичний досвід роботи над відродженням малих річок" (500 екз.) і плакат-календар (1000 копій).

Брошура-порадник містить розповідь про послідовність реалізації проекту "Відродження малих річок" з порадами щодо заходів, перевірених на практиці. Зокрема були реалізовані такі заходи:

 • проведення дводенної конференції РїРѕ темі проекту;
 • опитування населення щодо актуальності проблеми збереження малих річок;
 • РєРѕРЅРєСѓСЂСЃ "Екопогляд" (РЅР° найкращий С– найзанедбаніший куточок РїСЂРёСЂРѕРґРё міста), що РїСЂРѕРІРѕРґРёРІСЃСЏ РІ кількох номінаціях: 1) кращий художній твір (РїСЂРѕР·РѕРІРёР№ та віршований), 2) кращий малюнок, 3) кращі фотороботи (РІ останньому брали участь СЏРє діти, так С– дорослі);
 • організація для волонтерів (14 молодих людей РІС–РєРѕРј 15-17 СЂРѕРєС–РІ) творчих освітніх програм РЅР° екологічну тематику;
 • просвітницька діяльність серед населення приватного сектора, розташованого РЅР° берегах річок РЎС–РІРєРё С– Млинівки (протягом СЂРѕРєСѓ волонтери проводили рейдові РѕР±С…РѕРґРё Р· проведенням коротких СЂРѕР·'яснень серед населення щодо РЅРѕСЂРј Р’РѕРґРЅРѕРіРѕ кодексу України С– роздачею інформаційних листівок);
 • очищення річок, зокрема РїС–Рґ мостами, РґРµ накопичується багато сміття;
 • висадка дерев С– кущів восени та весною;
 • виготовлення попереджувальних щитів, наприклад, "Річка - це РєСЂРѕРІ Землі, РІРѕРЅР° мусить бути Р·РґРѕСЂРѕРІРѕСЋ С– чистою. Дбаймо РїСЂРѕ наше Р·РґРѕСЂРѕРІ'СЏ С– життя!";
 • проведення протягом СЂРѕРєСѓ РІС–РґР±РѕСЂСѓ та аналізу РїСЂРѕР± РІРѕРґРё РЅР° забрудненість;
 • проведення круглих столів Р· підписанням спільної СѓРіРѕРґРё щодо відповідальності Р·Р° підтримання чистоти берегів та річки.

В пораднику розміщено окремі статті законів, які необхідно мати на "озброєнні" в ході роботи по збереженню річок, а в додатках - зразки листівок і звернень, корисних під час роботи з населенням приватного сектора та представниками підприємств і установ. Також є невеликий фотокоментар до проведеної роботи.

На плакаті-календарі "Здоров'я ріки - це здоров'я людини" також надруковані окремі статті Водного кодексу України та Конституції України. Плакат містить фото, зроблені на різних етапах реалізації проекту. В нижній частині є календар на 2004-2005 рр. і "Зелені дати". На карті-схемі відмічені місця забруднення малих річок Сівки і Млинівки та вказані основні забруднювачі. Вказано речовини, які при перевищенні норми їхнього вмісту у воді створюють загрозу для живих організмів річок. Плакат-календар може бути корисним як наглядний посібник для тих, хто спрямовує свої зусилля на привернення уваги до проблеми малих річок.

Брошура-порадник і плакат-календар були розіслані членам Української річкової мережі, громадським екологічним організаціям, розповсюджені в міських та обласних установах та підприємствах, в школах, навчальних закладах міста Калуша та Івано-Франківської області. У місті і Калуському районі плакат нагадуватиме протягом двох років про потенційних забруднювачів і носитиме своєрідний виховний характер.

 

Напрацьовані матеріали

Брошура-порадник "Практичний досвід роботи над відродженням малих річок" - Калуш, 2003. - 58 с. (pdf файл, 1948 Kb)

В брошурі описано практичний досвід роботи молодіжної громадської екологічної організації "Еко-Гал-Оствінд" над проблемою збереження малих річок. Наведено витримки із основних законів, які допомагають дбати про природу і про право людини жити в чистому довкіллі.

 

 

 

Плакат-календар "Здоров'я річки - це здоров'я людини" (pdf файл, 8225 Kb)

 

 

  

 

Презентація проекту (pdf файл, 123 Kb)

 

 

 
© 2005 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru