Оздоровлення малих річок Карпат

Назва організації

Буковинський еколого-культурний центр "Водограй"

Фотоархів

Керівник проекту


   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

Приходько Віктор Іванович

Контактні дані керівника проекту

Адреса для листування:
с. Банилів-Підгірний,
Сторожинецький р-н,
Чернівецька обл., 59020
Тел.: (03735) 53265
Факс: (03735) 53265
E-mail: wodograi@cv.ukrtel.net

Мета

Організація зразкового санітарного прибирання прирічкових зон і приток річки Малий Сірет та звільнення від завалів дерев і заторів русла річок Сірет, Малий Сірет, Сіретель; проведення збору матеріалу для випуску навчально-освітньої поліграфічної продукції; пропагування серед місцевих громад набутого досвіду співпраці державних структур, влади і громадських організацій по відновленню і охороні річок.

Завдання

  • проведення природоохоронних акцій із санітарної очистки прирічкових зон від побутових відходів, а у верхів’ях річок Сірет, Малий Сірет, Сіретель зі звільнення русел від порубочних залишків, завалів дерев, створених заторів;
  • зміцнення співпраці між місцевою владою, громадськими, державними і приватними підприємствами та установами, спрямованої на дотримання норм законодавства України щодо збереження малих річок;
  • розповсюдження досвіду роботи місцевих НУО - членів Української річкової мережі - серед районних та сільських владних структур області, навчальних закладів через випуск поліграфічної продукції (видання листівок, буклету "Путівник по оздоровленню малих річок Карпат", буклету "Оздоровлюємо Буковинські річки", бюлетеню "До пізнання гармонії життя");
  • проведення обласного семінару "Екологічне виховання в дитячо-юнацьких організаціях і об’єднаннях за інтересами";
  • робота інформаційно-агітаційної групи в населених пунктах області з місцевими жителями, органами самоврядування, ЗМІ.

Місце впровадження

Чернівецька область

Результати

Проведено акцію по санітарному прибиранню прирічкової зони річки Малий Серет

В акції, яка проходила весною 2003 р., брало участь 14 організаторів та 60 учасників. Для санітарного прибирання прирічкової зони на р. Малий Серет сільська рада виділила транспорт. З його допомогою частина сміття була вивезена на сільське сміттєзвалище, а частина бульдозером захоронена у визначеному владою місці за межами прирічкової зони. На березі річки було виявлено 6 таких звалищ, де учасники акції здійснили належне прибирання території.

 

Проведено природоохоронні акції по звільненню прирічкових зон від порубочних залишків, завалів дерев, заторів

У червні-серпні 2003 р. три експедиційні загони "водограївців" працювали над звільненням русел річки Серет та її приток Малий Серет, Сіретель й інших приток від порубочних залишків, заторів, завалів дерев, а також над спорудженням перепадів. Узагальнені результати цих акцій:

  • оглянуто близько 120 км русел вищезгаданих річок і їх приток;
  • споруджено 14 перепадів;
  • виявлено близько 100 дерев, підмитих паводками і завалених в русло вітром, в міру своїх фізичних і технічних можливостей більше 60 дерев вдалося витягти з русла (відповідно запобігти створенню нових заторів);
  • звільнено від скупчення порубочних залишків і заторів близько 40 місць на руслах;
  • 23 молоді людини пройшли підготовку по проведенню природоохоронних акцій на гірських річках і потоках, з них 19 школярів у подібних заходах брали участь вперше.

 

Видано і розповсюджено листівку, буклети і бюлетень

Через листівку "Звернення до земляків" (наклад 10 тис. примірників) юні природоохоронці Банилів-Підгірнівської гімназії, що входять до складу Буковинського еколого-духовного центру "Водограй" звернулись до всіх однолітків та всіх громадян Буковини з пропозицією стати на захист своєї річки та взяти участь в акціях з очистки річок.

Основним змістом кольорового буклету "Путівник по оздоровленню малих річок Карпат" (наклад 1000 примірників) є інформація про якість води малих річок Карпат, джерела забруднення і екологічний стан річок, про те, як можна допомогти річці, а також інформація про досвід роботи Буковинського еколого-духовного центру "Водограй" та загальні рекомендації.

Буклет "Оздоровлюємо Буковинські річки" (формат А6, 24 стор., наклад 1000 примірників), орієнтований на жителів буковинського краю, що мешкають в басейні річки Серет і життєдіяльність яких в значній мірі безпосередньо чи опосередковано впливає на екологічний стан річки і прилеглих територій. Буклет допомагає переконатись в тому, що здоров'я і добробут людей безпосередньо залежить від рівня природного стану довкілля, зміцнити громадську позицію до охорони та відновлення малих річок.

Екологічний бюлетень "До пізнання гармонії життя" (16 стор., наклад 1000 примірників) включає оцінку стану річок Серет, Малий Серет і Сіретель за тестом, сценарій виступу агітбригади, уривки з дитячих творів, присвячених річкам тощо.

 

Проведено обласний семінар "Шляхи оздоровлення річок Буковини"

Семінар пройшов 14 грудня 2003 р. в селі Банилів-Підгірний. У ньому взяли участь 33 особи: вчителі, директори шкіл, заступники директорів шкіл, методисти, представники Управління екобезпеки в Чернівецькій області, Управління лісового господарства в Чернівецькій області, Сторожинецького відділу освіти, Банилів-Підгірнівської дільничої лікарні, Банилівського лісництва, Банилів-Підгірнівської сільської ради, Чернівецького відділення Товариства охорони природи, волонтери та інші. На семінарі обговорено екологічний стан річки Серет; ставлення місцевих громад до довкілля; природоохоронні акції, направлені на оздоровлення річок Буковинського краю та їх роль у формуванні екологічного світогляду молоді; консолідація зусиль місцевих органів самоврядування, бізнесу та громади для охорони та відновлення стану річок.

 

Проведено зустрічі з місцевими жителями, органами самоврядування, засобами масової інформації

Інформаційно-агітаційна група волонтерів "Водограю", виконуючи свої обов'язки за проектом, впродовж 14 діб проводила зустрічі із громадянами в 16 населених пунктах Сторожинецького і Вижницького районів Чернівецької області. Враховуючи те, що зустрічі відбувались і на хуторах сіл, то в цілому "водограївці" мали близько 30 зустрічей.

Напрацьовані матеріали

Листівка "Звернення до земляків" (pdf файл, 316 Kb)
Буклет "Путівник по оздоровленню малих річок Карпат" (pdf файл, 340 Kb)
 

Оздоровлюємо Буковинські річки. - Банилів-Підгірний, 2003. - 15 с. (pdf файл, 5278 Kb)

 

Буклет орієнтований на жителів буковинського краю, що мешкають в басейні річки Серет і життєдіяльність яких в значній мірі безпосередньо чи опосередковано впливає на екологічний стан річки і прилеглих територій.

Автори видання сподіваються, що учні, студенти, молодь Карпатського регіону, життєвий шлях яких тільки розпочався, ознайомившись із змістом буклету, зможуть краще відчути, в якому прекрасному куточку землі доля визначила їм місце для життя. Буклет допоможе переконатись в тому, що здоров'я і добробут їх та їхніх майбутніх дітей безпосередньо залежить від рівня природного стану довкілля, зміцнити їх громадську позицію до охорони та відновлення малих річок.
 
 

Екологічний бюлетень "До пізнання гармонії життя". - № 2. - 2003. - 15 с. (pdf файл, 161 Kb)

 

У бюлетені розміщено матеріали, які допоможуть усім зацікавленим особам у вирішенні спільної проблеми по екологічному вихованню молоді та оздоровленню карпатських річок. Це, зокрема, вірші, байки, казки, виступи і учнівські доповіді на тему збереження річок охорони довкілля, тест з оцінки стану річки, рекомендації психологів, релаксаційні вправи для зняття емоційного напруження.

 

 

 
© 2005 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru