Українська
English

Українська річкова мережа >>>

   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

 

Документи:


Перша робоча зустріч Української річкової мережі

2001 р., с. Кам'яний Брід, Житомирська обл.


 

27-30 червня 2001 р. відбулася Перша робоча зустріч Української річкової мережі (національної асоціації неурядових екологічних організацій, які займаються питаннями збереження річок України), організована Шкільним географічним товариством "Планета" (с. Головине, Черняхівський р-н, Житомирська обл.) за фінансової підтримки Чорноморської програми "Ветландс Інтернешнл" та екологічної неприбуткової організації ІСАР-Єднання. Зустріч відбулася в польових умовах (наметове містечко) на мальовничому березі малої річки Бистриївки (притоки третього порядку р. Дніпро) в урочищі "Костикове", неподалік від села Кам'яний Брід Коростишівського району Житомирської області.

У роботі зустрічі взяли участь 45 представників екологічних неурядових організацій (НУО) з 14 областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя. Учасники обмінялися досвідом з питань:

  • екологічної освіти, просвіти та виховання;
  • взаємодії громадських природоохоронних організацій з органами місцевої влади та засобами масової інформації;
  • покращення ефективності діяльності НУО з охорони річок.

Відбулося обговорення діяльності членів УРМ та її координаційних груп, перспектив інтегрування Української річкової мережі (що налічує 53 організації та 2 індивідуальних члени) у загальноєвропейські процеси, зокрема у процес підготовки до 5-ї Всеєвропейської Міністерської конференції "Довкілля для Європи" (Київ–2003). Під час обговорення проблем інституційного розвитку УРМ учасники зустрічі визнали за необхідне створити ще дві координаційні групи: групу з екологічної освіти та групу з екологічної політики. Тепер мережа нараховує 5 координаційних груп, включаючи раніше створені організаційну групу, групу з пошуку коштів та групу інформаційного обміну.

Основним рішенням зустрічі стало затвердження Робочого плану діяльності УРМ на 2001-2002 рр., який містить як плани діяльності кожної організації - члена мережі, так і спільні для усієї мережі заходи щодо збереження річок. Було вирішено скласти пріоритетний перелік річок, що знаходяться у найгіршому екологічному стані, для чого розробити відповідну методичну базу. Учасники зустрічі обговорили пропозиції УРМ до проекту "Національної програми системної підтримки діяльності екологічних громадських організацій України". Особливу увагу учасники зустрічі звернули на проблеми забруднення річок Інгулець та Сіверський Донець, і вирішили ініціювати комплексне дослідження басейнів цих річок. Також було прийнято звернення до Кабінету Міністрів України про неприпустимість добудови Ташлицької ГАЕС та заповнення Олександрівського водосховища на річці Південний Буг. 

Другу робочу зустріч УРМ учасники зустрічі вирішили провести влітку 2002 р. в м.Бережани Тернопільської області (відповідальна організація – екологічний клуб "Край").
 

Участь громадськості у збережені малих річок України. Матеріали загальнонаціонального семінару і Першої робочої зустрічі Української річкової мережі. – Київ: Wetlands International, 2003. – 136 с. (у форматі pdf, розмір 1328 Кб) 

У цьому збірнику, виданому в рамках Чорноморської програми Wetlands International, представлені матеріали загальнонаціонального семінару "Участь громадськості у збережені малих річок України", який відбувся 17-19 листопада 2000 р. у Києві, і Першої робочої зустрічі Української річкової мережі, яка проходила 27-30 червня 2001 р. на березі малої річки Бистриївка (притока третього порядку р. Дніпро) біля села Кам'яний Брід Коростишівського району Житомирської області.

 

 

© 2005 Українська річкова мережа

 
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru