Українська
English

Українська річкова мережа >>>

   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |

 

Документи:

 
Українська річкова мережа

Українська річкова мережа
– добровільне об'єднання громадян, неурядових організацій (НУО) та місцевих громад.
 

Мета
– сприяти поліпшенню екологічного стану річок, а також позитивним змінам в екологічній політиці України у галузі охорони і збереження річок.
 

Завдання
:
 • об’єднати зусилля неурядових організацій навколо проблем врятування малих річок;
 • вчитися жити у злагоді з природою;
 • сприяти налагодженню інформаційного обміну між НУО;
 • сприяти участі громадськості у виробленні та реалізації екологічної політики в Україні;
 • вести широку еколого-освітню та виховну діяльність;
 • сприяти проведенню акцій, кампаній щодо поліпшення екологічного стану річок;
 • сприяти розвитку міжнародного співробітництва у сфері охорони природи.

Cтруктура

На 1 квітня 2005 року до складу УРМ входять 105 громадських екологічних організацій України та 4 індивідуальних члена. Вищим керівним органом УРМ є загальні збори, які проводяться щорічно. Рішення приймаються консенсусом. У період між загальними зборами діяльність мережі здійснюється через такі координаційні групи:

 1. група інформаційного обміну;
 2. організаційна група;
 3. група з екологічної політики;
 4. група з екологічної освіти;
 5. група з пошуку коштів.

Діяльність:
 • Проведення робочих зустрічей УРМ: 
  1) Перша робоча зустріч УРМ (червень 2001, мала річка Бистриївка, Житомирська обл.). Організатор - Шкільне географічне товариство “Планета” (с. Головине, Черняхівський р-н). На зустрічі було прийнято план діяльності УРМ на 2001-2002 рр., “Пропозиції УРМ до проекту національної програми системної підтримки діяльності екологічних громадських організацій України”, низку звернень.
  2) Друга робоча зустріч УРМ (червень 2002 р., с. Жуків, Бережанський р-н, Тернопільська обл.). Організатор – Екологічний клуб "Край" (м. Бережани). Проведено конкурс на краще фото "Річка мого дитинства", працювала фотовиставка "Знамениті дерева України". На зустрічі прийнято позиційний документ УРМ "Громадська оцінка політики використання і збереження водних ресурсів в Україні", звіт про діяльність УРМ і робочий план на наступний рік, низку звернень.
  3) Третя робоча зустріч УРМ (червень 2002 р., м. Іршава, Закарпатська обл.). Організатор – Карпатський екологічний клуб "Рутенія". На зустрічі схвалено Звіт про діяльність УРМ за 2002-2003 рр. і пропозиції до Робочого плану діяльності УРМ на 2003-2004 рр., прийнято низку звернень. Вирішено сприяти посиленню участі громадськості у вирішенні проблем довкілля у басейні р. Дунай, р. Дніпро, р. Південний Буг, р. Дністер шляхом створення басейнових робочих груп УРМ.
 • Видання бюлетеню УРМ, матеріалів робочих зустрічей та книжок з питань збереження річок.
 • Підготовка і проведення у 2003 р. тренінг-курсу “Участь громадськості у збереженні малих річок України” для представників громадських екологічних організацій.
 • Підготовка компакт-диску з інформацією про загальний стан малих річок України і тенденції його зміни; про НУО, які займаються збереженням річок, про законодавчі засади збереження річок тощо.
 • Створення Web-сайту УРМ.
 • Проведення заходів зі збереження річок відповідно до Робочого плану.
 • Започаткування Програми малих грантів для членів УРМ (2003 р.)

Партнери
:
 
Wetlands International, Terre De Rivieres (Франція), Європейська річкова мережа, Freshwater Action Network, Мережа Російських річок.
 


Історія створення
 

У 1991 р. був створений Національний екологічний центр України (НЕЦУ) – громадська екологічна організація національного рівня. Одним з напрямків діяльності НЕЦУ та його структурних підрозділів (яких зараз нараховується 25) стала турбота про малі річки України.

У 1996 р. НЕЦУ ініціював проведення загальнонаціональної кампанії зі збереження малих річок "Жива вода", яка проводилась за підтримки Мінекобезпеки України та Інституту збалансованих спільнот (США). Головною метою кампанії було привернути увагу громадськості до проблеми малих річок України. Кампанію підтримали Адміністрація Президента України, Верховна Рада України, Мінекобезпеки України, Міносвіти України, Держкомітет України з питань телебачення та радіомовлення. Було виготовлено 2500 листівок та 500 прес-релізів для засобів масової інформації, які містили аналітичну інформацію про стан річок України. Прес-релізи було надіслано на адресу газет різного рівня (центральні, обласні, місцеві), а листівки - майже усім екологічним НУО України та по каналам Мінекобезпеки і Міносвіти - державним установам. По радіо і телебаченню транслювалися спеціально підготовлені передачі та короткі повідомлення про кампанію та проблеми збереження річок. Кампанія знайшла підтримку у багатьох людей. Близько 8 тис. чоловік взяли участь у кампанії. Вони садили дерева вздовж берегів річок, прибирали сміття, розчищали струмки і джерела, проводили експедиційні дослідження, читали лекції, подавали статті в газети тощо. 

У 1998 р. НЕЦУ спільно з Мінекобезпеки України за фінансової підтримки програми TACIS провів кампанію “Жива вода – 98” (До чистих джерел). Цього разу у кампанії взяли участь 17 тис. чоловік. 

У 1999 р. НЕЦУ та Інститут екології НЕЦУ підготували “Концепцію діяльності українських неурядових організацій зі збереження та відновлення річок”, яку було схвалено за засіданні Громадської Ради при Мінекобезпеки України 22 вересня 1999 р. 

У листопаді 2000 р. Чорноморська програма “Wetlands International” спільно з НЕЦУ підготували та провели загальнонаціональний семінар “Участь громадськості у збереженні малих річок України”. У роботі семінару взяли участь 74 представники екологічних неурядових організацій, які займаються збереженням малих річок, Мінекоресурсів України, Державного комітету України з водного господарства, Державної екологічної інспекції України, науково-дослідних установ. 19 листопада учасники зустрічі ухвалили “Декларацію про створення Української річкової мережі (УРМ)”.
 

 

© 2005 Українська річкова мережа

 
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru