Карпатський ЕкоКлуб «Рутенія»

Контактна інформація


   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.+ | |
Ковальчук Наталія Єгорівна
а/с 11, м. Ужгород,
Закарпатська обл., 88018
Тел.: (03122) 32354
Факс: (03122) 32014
E-mail: ruthenia@cec.uzhgorod.ua
www: http://ruthenia.iatp.org.ua/
Член організації 
Ковальчук Андрій Анатольйович

Головна мета

Головною метою діяльності організації є науково-громадська діяльність в галузі охорони довкілля Карпатського регіону, спрямована на дослідження, раціональне використання, збереження та відтворення біорізноманіття природних екосистем.

Головні напрямки діяльності

 • проведення наукових та організаційних зборів, конференцій, нарад, симпозіумів, а також консультацій, науково-освітніх екскурсій, виставок, підготовка лекцій, доповідей тощо;
 • сприяння підвищенню кваліфікації членів клубу, в т.ч. шляхом закордонного стажування, організації їх досліджень, реалізації результатів наукових робіт;
 • виконання робіт по вирішенню екологічних проблем, складанню екологічних прогнозів і паспортів та підготовці експертних висновків з використанням найновіших науково-технічних досягнень, в т.ч. комп'ютерної техніки;
 • надання інформаційно-методичної допомоги організаціям, установам, зайнятим у сфері природокористування та охорони навколишнього середовища.

Досвід діяльності організації зі збереження малих річок

У 1993-1996 рр. "Рутенія" виконала проект "Верхня Тиса: співробітництво між угорськими, румунськими, словацькими та українськими громадськими організаціями" за підтримки Регіонального екологічного центру (м. Сентендре, Угорщина). Мета проекту - розробка пропозицій зі створення міжнародної природоохоронної території у басейні Верхньої Тиси. Проект впроваджувався у Закарпатській області у Берегівському, Виноградівському, Хустському, Тячівському і Рахівському районах на річках Чорна Тиса, Біла Тиса і Тиса. Участь у впровадженні проекту брали 10 чоловік. В рамках проекту проводилися дослідження та готувались освітньо-публіцистичні роботи. Була налагоджена співпраця з мас-медіа з метою підготовки публікацій з проблем Тиси. Результати діяльності:

 • підготовка наукового обґрунтування «Верхня Тиса на ділянці від м. Тячів до с. Вилок»;
 • виступи у пресі та міжнародних бюлетенях (10);
 • участь у 41-й Робочій зустрічі спеціального комітету національних парків та територій, що охороняються IUCN (Угорщина, 1993 р.);
 • участь у міжнародних конференціях: “Фауна Східних Карпат: сучасний стан і охорона” (Україна, Ужгород, 1993 р.), “Екологічні основи оптимізації режиму охорони і використання природно-заповідного фонду” (Україна, Рахів, 1993 р.), “1-а Конференція: Екологія Карпатського Єврорегіону CERECO’94” (Україна, Ужгород, 1994 р.), “46-а науково–технічна конференція Українського державного лісотехнічного університету” (Україна, Львів, 1994 р.), “Антропогенізація та довкілля у сільській місцевості” (Румунія, Саторальяугель, 1994 р.), “1-а міжнародно-регіональна конференція розвитку довкілля” (Угорщина, Ніредьгаза, 1996 р.); 
 • участь у проведенні прес-конференції для мас-медіа; 
 • участь у випуску двох плакатів та відеофільму «Верхня Тиса».

У 1997-1998 рр. "Рутенія" виконувала проект "Долина Верхньої Тиси: співробітництво з НУО Угорщини, Румунії та України по обґрунтуванню виділення перспективної для заповідання транскордонної ділянки водно-болотних угідь" за підтримки Ramsar Small Grants Fund, Швейцарія, Регіонального екологічного центру та організації "Регіональні водні роботи", Угорщина. Мета - обґрунтування для створення міжнародної природоохоронної території у басейні Тиси площею близько 140000 га, яка має стати важливим об’єктом Пан-Європейської екологічної мережі. Місце впровадження - Закарпатська область, Тячівський і Рахівський райони, річки Чорна Тиса, Біла Тиса і Тиса. Участь у впровадженні проекту брали 10 чоловік. Проектом було передбачено проведення досліджень, освітньої роботи, участь у міжнародних конференціях з виступами по проблемі, робота з мас-медіа, публікації по проблемах Тиси у міжнародних виданнях. Результати діяльності:

 • підготовка наукового обґрунтування до пропозиції «Верхня Тиса на ділянці від верхів’їв до м. Тячів»;
 • публікації у пресі про червонокнижні види тварин (9);
 • участь у 2-й міжнародній конференції "Екологія Карпатського Єврорегіону CERECO’97" (Угорщина, Мішкольц, 1997 р.);
 • участь у підготовці монографії "Тиса/Долина Верхньої Тиси" (англ. мовою, 6 статей).

У червні 1999 р. два члени "Рутенії" брали участь у міжнародній конференції, присвяченій проблемам транскордонних річок у м. Вагенінген, Нідерланди з метою підготовки пілотного проекту зі створеннч національного парку у межиріччі Тиси та Латориці. В результаті разом з учасниками з НУО Словаччини та Угорщини було розроблено пілотний проект створення національного парку. Відповідні пропозиції були подані в обласне управління Мінекобезпеки України.

У жовтні 1999 р. представник "Рутенії" брав участь у міжнародній конференції та форумі НУО «Сохранение биоразнообразия бассейна Днестра», що проходила в м. Кишинів, Молдова. На конференції була представлена доповідь про роль річок басейну Верхнього Дністра на території України у формуванні біорізноманіття у басейні Дністра на території Молдови. Обговорювався проект "Статуту міжнародної екологічної асоціації попечителів річки TIRAS". Доповідь сприяла приверненню уваги НУО та спеціалістів до значення річок Карпат як фонду різноманіття для Дністра. Доповідь було надруковано у збірнику праць конференції.

У травні 2000 р. два члени "Рутенії" брали участь у Другій міжнародній конференції, присвяченій ренатуралізації річок на базі Інституту RIZA - River Restoration 2000 у м. Вагенінген, Нідерланди. Була представлена усна доповідь про вплив на довкілля та проблеми Теребле-Ріцького водосховища, а також плакат по проблемі Чорного Мочару – водно-болотного угіддя, яке було повністю меліороване, що спричинило зростання повеней у басейні Верхньої Тиси. Доповідь сприяла приверненню уваги НУО та спеціалістів до проблем річок та водно-болотних угідь Закарпаття. 

У 2000 р. два члени ЕкоКлубу «Рутенія» спільно з НУО «Еко-Екс» (м. Ужгород, керівник О. Геревич) брали участь у впровадженні проекту TACIS "Програма охорони навколишнього середовища басейну р. Дунай в Україні та Молдові". Мета - за допомогою ілюстративного матеріалу привернути увагу населення та громадськості до питань деградації екосистем Тиси. Місце впровадження – міста Ужгород, Рахів, Одеса, (Україна), Кагул (Республіка Молдова). Було розроблено і опубліковано ілюстративні матеріали – плакат «Тису вивчаємо та охороняємо» і буклет «Тиса – анатомія трагедії», які містять інформацію про стан довкілля басейну Тиси та наслідки катастрофічної повені 1998 року.

26-29 червня 2003 р. Карпатський екологічний клуб "Рутенія" за фінансової підтримки Wetlands International, а також завдяки організаційному сприянню Національного екологічного центру України провів Третю робочу зустріч Української річкової мережі. Зустріч проходила у с. Осій Іршавського району Закарпатської області.

У 2003 р. в рамках Програми малих грантів "Збережи свою річку", що проводилася Чорноморською програмою Ветландс Інтернешнл, підтримано проект "Підвищення якості води малої річки в умовах щільного заселення долини: природне самоочищення та комплекс необхідних заходів екоінженерного, освітнього та адміністративного впливу".

Публікації

Раціональне використання водних ресурсів – необхідний елемент стійкого розвитку. Матеріали 3-ої робочої зустрічі Української річкової мережі, с. Осій (Закарпатська область). – Ужгород, 2003. – 64 с. (у форматі pdf, розмір 779 Кб)

 

Збірник підготовлено на основі доповідей учасників 3-ї робочої зустрічі Української річкової мережі. У збірник також включено статті науковців Ужгородського національного університету і представників адміністрації та установ Закарпатської області, котрі надали робочій зустрічі всіляку підтримку. Статті представлені за такими напрямками: природоохоронна політика, раціональне використання водних ресурсів, методичні питання охорони водних об'єктів, охорона та відтворення природного різноманіття, моніторинг водних екосистем, охорона природи та освіта.

 

 
© 2005 Українська річкова мережа
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru