Українська
English

Українська річкова мережа >>>

   Вже зовсім скоро на російському телеканалі СТС відбудеться довгоочікувана прем'єра осені, а саме - серіал Кухня 7 сезон онлайн. Пропонуємо вам дивитися всі серії безкоштовно в офіційних преєрах та високій якості 720p на сайті Kitchen-sezon.ru.



+ | |

 

Документи:


Третя робоча зустріч Української річкової мережі

2003 р., с. Осій, Іршавський р-н, Закарпатська обл.

 

26-29 червня 2003 р. відбулася Третя робоча зустріч Всеукраїнської асоціації неурядових екологічних організацій, які займаються питаннями збереження річок України - "Українська річкова мережа" (УРМ), організована Карпатським екологічним клубом "Рутенія" (м. Ужгород, Закарпатська обл.) за фінансової підтримки Wetlands International, а також організаційного сприяння Національного екологічного центру України. Зустріч проходила у с. Осій Іршавського району Закарпатської області.
     У роботі зустрічі взяли участь 51 учасник, у тому числі 44 представника 38 громадських природоохоронних організацій з усієї України (з них 5 - національного рівня) та 7 – від місцевої влади, бізнесових кіл, а також наукових установ.

Учасники обмінялися досвідом громадської участі у вирішенні проблем збереження річок. Відбулося обговорення діяльності членів УРМ та її координаційних груп, перспектив розвитку мережі, яка на сьогодні налічує 72 організації та 6 індивідуальних членів. У цілому позитивно був оцінений стан втілення “Концепції діяльності мережі українських неурядових організацій зі збереження та відновлення річок” – основного програмного документа УРМ.

Основним рішенням зустрічі УРМ стало ухвалення Звіту про діяльність УРМ за 2002-2003 рр., пропозицій до Робочого плану діяльності УРМ на 2003-2004 рр., який містить як плани діяльності кожної організації - члена мережі, так і спільні для усієї мережі заходи щодо збереження річок. Також було вирішено:

  • на основі досвіду членів УРМ підготувати методичні рекомендації для місцевих громад щодо діяльності зі збереження річок та методичні матеріали для вчителів з природоохронних питань освіти та просвіти;
  • підготувати доповідь "Громадська оцінка політики в сфері охорони та використання водних ресурсів в Україні";
  • схвалити діяльність членів УРМ у Програмі ПРООН-ГЕФ еколоігчного оздоровлення Дніпра та поширити цей позитивний досвід на інші басейни річок України;
  • сприяти посиленню участі громадськості у вирішенні проблем довкілля у басейні р. Дунай, р. Південний Буг, р. Дністер, шляхом створення басейнових робочих груп УРМ та налагодження координації дій;
  • створити робочу групу з юридичних питань, яка займатиметься поліпшенням правової освіченості членів УРМ та вивченню можливостей організації судових процесів у питаннях, пов’язаних з річками;
  • провести фотоконкурс на тему участі громадськості у питаннях збереження річок тощо.

Особливу увагу учасники зустрічі звернули на сприяння втіленню басейнового підходу до господарювання на річках, визначення найбільш гострих протиріч між держструктурами та громадськістю у питаннях впровадження в річкових басейнах небезпечних для довкілля проектів.

Учасники зустрічі вирішили підготувати та направити ряд звернень до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства екології та природних ресурсів України, зокрема щодо впровадження проекту судноплавного ходу через гирло Бистре у дельті р. Дунай та засудити державну практику прийняття рішень з подібних питань, а також направити звернення до урядових структур з приводу якнайшвидшого розгляду по суті та прийняття Дністровської Конвенції.

Учасники також відзначили низький рівень взаємодії Держуправління екоресурсів у Закарпатській області з громадськістю, про що вирішено направити відповідний лист до Міністра екології та природних ресурсів України.

Четверту робочу зустріч УРМ учасники зустрічі вирішили провести влітку 2004 р. в м. Севастополь (відповідальна організація – "Добрий світ").

Раціональне використання водних ресурсів – необхідний елемент стійкого розвитку. Матеріали 3-ої робочої зустрічі Української річкової мережі, с. Осій (Закарпатська область). – Ужгород, 2003. – 64 с. (у форматі pdf, розмір 779 Кб)

Збірник підготовлено на основі доповідей учасників 3-ї робочої зустрічі Української річкової мережі. У збірник також включено статті науковців Ужгородського національного університету і представників адміністрації та установ Закарпатської області, котрі надали робочій зустрічі всіляку підтримку. Статті представлені за такими напрямками: природоохоронна політика, раціональне використання водних ресурсів, методичні питання охорони водних об'єктів, охорона та відтворення природного різноманіття, моніторинг водних екосистем, охорона природи та освіта.

 

© 2005 Українська річкова мережа

 
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru